Nemocná postel

„Prosím pomozte, s mým synem není k vydržení. Zdravotně se sype a s ostatním je taky na štíru, chtějí ho vyhodit ze školy, už nevím, co si počít,“ lkala na konzultaci paní. Chodily jsme po domě a já začínala být v koncích. Dům byl nový, pěkný, harmonický, všechno se zdálo být v naprostém pořádku. Poslední na řadě byl dětský pokoj.

„Povíte mi něco o té posteli, na které váš syn spí?“
„No vidíte, tohle je jediná věc, kterou jsem si do tohohle domu vzala ze svého
starého života. Na ní totiž umíral skoro dva roky na rakovinu můj manžel.“

Postel nemá být z druhé ruky. Energie se totiž ve věcech otiskávají a dál na člověka působí. Novou postel, matraci nebo povlečení je dobré měnit nejen z hygienických důvodů, ale také v případě po rozvodu, rozchodu, nebo pokud jste na ní dlouhé měsíce leželi s nějakou vleklou závažnou chorobou.

Popelka a král

Pořád to nebylo ono. On zářil jako sluneční král, ona doma vařila, starala se o domácnost a každý den ho masírovala, když přišel unavený z práce a bolela ho hlava. Takhle vypadal roh vztahů v jejich letním bytě.

Hodiny z dětského pokojíku, které mimochodem koupila a přebarvila jeho bývalá manželka, jim odtikávaly společný čas.

On se choval jako velké dítě, které bezstarostně protančí životem, ona byla tím unaveným oslíkem. A takhle „zabordelil“ jejich roh vztahů on, když ona byla pryč. Jak to mezi nimi mohlo fungovat?

Chaloupko, ke mně čelem (kapitola 2.)

Orientace vchodu je v dnešní době jedna z mála, kterou dnes v čím dál hustší výstavbě ještě máte šanci ovlivnit. Však i v Mrazíkovi se o jeho orientaci ježibaba s Ivánkem pěkně pohádali....

Severní vchod přinese víc energie, peněz, pracovních příležitostí, jižní uznání, proslulost, východní podpoří všechny začátky, západní zase bude cílit na solidnost, odpočinek...

vchody z dalších čtyř světových stran budou kombinací energií těchto hlavních. Dál je potřeba podívat se na to, co bude mířit na právě zvolený vchod a také, do jakého prostředí ze svého domu budete vycházet.

Strategické rozhodnutí: Kde budu žít? (kapitola 1.)

Budete-li bydlet ve městě, bude se jednat o úplně jiný život než na venkově. Jiná atmosféra vás také bude čekat na severu, jiná v jižních Čechách, specifickou energii má i Morava, Vysočina, o Brně nemluvě... Máte-li oblast, můžete se rozhodovat dál.

Místo je také důležité. Na kopci budete mít větší výhled, rozhled a budete tzv. „sbírat energii“ od těch dole, jenže: větry a bouře vás budou bičovat, žádný kopec vám neposkytne ochranu, a taky na vás bude víc vidět než na ostatní, jen tak se neschováte – platí doslovně i v přeneseném slova smyslu – prostor vám prostě nebude krýt záda.

Že vám životu na kopci přirozeně nepoteče voda dnes nevadí, dřív byste ovšem museli počítat i s tím, že pokud nebudete „u pramene“, pěkně se s každou kapkou vody pronesete. Všechno má svá plus i mínus, jen je vždy potřeba počítat s tím, co vám vaše strategické rozhodnutí přinese z dlouhodobého hlediska.

Dítě u dveří (kapitola 3.)

Rozmístění a funkci jednotlivých místností a také dveří a oken je při strategickém plánování prostoru opravdu důležité.

Platí, že soukromé pokoje mají být dál od vchodu a ty, které jsou přístupné i návštěvám nebo klientům, jsou blíž vchodu.

Pokud si ale třeba nenecháte říct a umístíte dětský pokoj nebo ložnici hned ke vchodu, vězte, že buď jeden z partnerů (nebo dítě, které pokoj bude obývat), bude mít tendenci z domu odcházet – nebo odejít vůbec.

Raději to ani nezkoušejte, opravdu to funguje. Taktika pokoje u hlavního vchodu se vyplácí hlavně v případě, že již vzrostlé dítko odmítá opustit papa-mama hotel jít si svou cestou.

 

kniha feng shui

JAK UDĚLAT Z BYTU DOMOV

Kniha, která vám udělá doma pořádek.
Ucelený přehled technik feng shui z pera renomované autorky a mé učitelky.

KONTAKT:

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR cookies

© Ivana Štědrá 2019