Přestupný rok 2020 a 29. únor: nešťastný den?

Datum 29. února máme jen jednou za 4 roky. Zavedl ho v roce 45 před naším letopočtem Julius Caesar.

Přestupnému roku se pak začalo říkat Kasiánův podle legendy o Kasiánovi, který zradil boha, když byl ještě andělem. Sloužil pak u pekelných bran a jen jednou za rok je mohl opustit.

V ve starověkém Rusku byl tenhle den považovaný za jeden z nejnebezpečnějších, a proto se lidé vyhýbali práci, protože by její výsledky stejně k ničemu nebyly. Nic důležitého v ten den neřešili a nerozhodovali, zůstávali raději doma, aby minimalizovali riziko vzniklých malérů a chodili spát co nejdřív, aby smůlu zaspali.

A nebo se chodili modlit. Mělo se totiž za to, že modlitba v tento den dokáže ochránit před problémy a smůlou celý rok. Ven na přestupný rok nepouštěli ani domácí zvířata. na západě Evropy se ale o žádný nešťastný den nejednalo. Šlo prostě jen o jeden den v roce.

 

Půlnoční magie

O půlnoci z 29. února na 1. března lidé rozdrtili v ruce syrové vejce, kde jak věřili, se ukrývá Kasiánovo srdce, a přestavovali si, že tak drtí všechnu smůlu.

 

Jak slaví narozeniny lidé narození 29. února v přestupný rok?

Jednou za čtyři roky? Ne. Každý rok, jen den před – nebo den po. V tenhle den se narodil například skladatel Rossini, vynálezce ponorky nebo jeden ze zakladatelů společnosti IBM. Na světě žije jen 4 miliony lidí, kteří se narodili 29. února.

kniha feng shui

JAK UDĚLAT Z BYTU DOMOV

Kniha, která vám udělá doma pořádek.
Ucelený přehled technik feng shui z pera renomované autorky a mé učitelky.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019